កំពង់ផែស្វយ័តភ្នំពេញទទួលស្វាគមន៍ និងពិភាក្សាការងារជាមួយគណៈប្រតិភូតំណាងក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតឡាវ
២២ មេសា ២០២៥| ព័ត៌មាន និងព្រឹត្តិការណ៍
នារសៀលថ្ងៃទី២១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ នៅចំណតផែកុងតឺន័រ LM១៧ លោកស្រី ហ៊ឺ ផានិន អគ្គនាយករងអាជីវកម្ម/ប្រតិបត្តិការផែ នៃកំពង់ផែស្វយ័តភ្នំពេញ និងសហការី បានទទួលស្វាគមន៍ និងពិភាក្សាការងារជាមួយគណៈប្រតិភូតំណាងក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតឡាវ ដែលបានដឹកនាំដោយតំណាងក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានអញ្ជេីញមកធ្វើទស្សនកិច្ចសិក្សាឈ្វេងយល់ពីព័ត៌មានទូទៅ និងយុទ្ធសាស្រ្ត ក៏ដូចជាវឌ្ឍនភាពរបស់កំពង់ផែស្វយ័តភ្នំពេញ។ ជាមួយគ្នានេះ កិច្ចប្រជុំក៏បានចែករំលែក និងផ្លាស់ប្តូរបទពិសោធន៍នៃដំណើរវិវត្តន៍របស់ ក.ស.ភ. ផងដែរ។

PPAP Welcomed a Delegation Representing the Ministry of Public Works and Transport of the Lao People’s Republic
22 Apr 2025| News & Events
In the afternoon of April 21, 2025, at Container Terminal LM17, Ms. Hei Phanin, Deputy Director General of Business/Operations of the Phnom Penh Autonomous Port (PPAP), and colleagues welcomed the delegation representing the Ministry of Public Works and Transport of the Lao People's Republic led by representatives of the Ministry of Public Works and Transport of the Kingdom of Cambodia to understand general information and strategies as well as the progress of PPAP. At the same time, the meeting also shared and exchanged experiences of the operation of PPAP.